Seko mums
Jautājumi?
Rakstiet mums!
+371 67 23 22 11
[email protected]
latviski
по русски
Doties uz vietni www.laks.lv

Attālināto pakalpojumu noteikumi

1. NOTEIKUMOS LIETOTIE TERMINI

1.1. Šajos Noteikumos izmantotajiem terminiem ir šāda nozīme:

Attālinātie pakalpojumi – Sistēma un TelefonKS;

Cenrādis – Sabiedrības spēkā esošais Pakalpojumu cenrādis, kurš cita starpā nosaka Komisijas maksu apmērus un to piemērošanas noteikumus;

Dienas limits – saskaņā ar Līgumu Klienta noteikta maksimālā summa, kuras ietvaros Sabiedrība noraksta naudas līdzekļus no Klienta Konta/-iem diennakts laikā uz Maksājuma rīkojumu pamata, kas iesniegti Sabiedrībai, izmantojot Sistēmu;

Identifikācijas līdzekļi – Ieejas vārds, Ieejas parole, SMS autentifikācijas kods, vai cits līdzīgs Klienta identitātes pierādījums, kuru Klientam piešķīrusi Sabiedrība vai kuru Noteikumos paredzētajos gadījumos noteicis Klients;

Ieejas parole – burtu un ciparu kombinācija, kuru atbilstoši Līguma prasībām izveidojis Klients un kura izmantojama Sistēmas lietošanas uzsākšanai;

Ieejas vārds – unikāla ciparu un/vai burtu kombinācija, kuru Klientam piešķir Sabiedrība un kura paredzēta Klienta identifikācijai, Klientam izmantojot Attālinātos pakalpojumus;

Ierīce - datorierīce vai mobilā ierīce;

Klients – fiziska persona, kura ir Sabiedrības biedrs un kura ir noslēgusi Līgumu ar Sabiedrību;

Komisijas maksa – atlīdzība, ko Klients maksā Sabiedrībai par Pakalpojumiem;

Konts – Klienta konts/-i Sabiedrībā, kas pieslēgts/-i Attālinātajiem pakalpojumiem;

Līdzēji – Sabiedrība un Klients, abi kopā;

Līgums – līgums par Attālināto pakalpojumu izmantošanu, kas noslēgts starp Līdzējiem, kopā ar Noteikumiem un citiem dokumentiem, kuri saskaņā ar vienošanos starp Līdzējiem ir Līguma neatņemama sastāvdaļa;

Maksājuma rīkojums – Klienta beznosacījuma rīkojums, ar kuru Klients uzdod Sabiedrībai veikt maksājumu un kuru Klients iesniedz Sabiedrībai, izmantojot Attālinātos pakalpojumus;

Maksājuma limits – saskaņā ar Līgumu Klienta noteikta maksimālā viena maksājuma summa, kuru Sabiedrība noraksta no Klienta Konta uz Maksājuma rīkojuma pamata, kas iesniegts Sabiedrībai, izmantojot Sistēmu;

Noguldījumu apkalpošanas noteikumi – Sabiedrības noteikumi, kas regulē noguldījumu pieņemšanas, uzkrāšanas un izņemšanas kārtību, kā arī citus ar noguldījumu pakalpojumiem saistītus jautājumus.

Noteikumi – šie Sabiedrības „Attālināto pakalpojumu noteikumi”;

Pakalpojumi – Sabiedrības pakalpojumi, kurus Klients var saņemt, izmantojot Attālinātos pakalpojumus;

Paziņojums – jebkurš ar Pakalpojumu saņemšanu saistīts Klienta rīkojums, pieteikums, pieprasījums vai cits paziņojums, kuru Klients iesniedz Sabiedrībai, izmantojot Attālinātos pakalpojumus;

Pieprasījuma noguldījuma konts – Sabiedrībā atvērts Klienta konts, kas kalpo norēķinu veikšanai un naudas līdzekļu noguldīšanai;

Sabiedrība – Kooperatīvā sabiedrība “Latvijas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrība” (reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, vienotais reģistrācijas numurs: 40003248087; juridiskā adrese: Dzirnavu iela 147, Rīga, LV-1050; mājas lapas adrese internetā: www.laks.lv; elektroniskā pasta adrese: [email protected]);

Sistēma – Sabiedrības attālinātas pieejas sistēma, kas ir pieejama www.i-dzks.lv, un kas nodrošina Klientam iespēju saņemt Pakalpojumus, izmantojot internetu un atbilstošus Identifikācijas līdzekļus;

Sistēmas izmantošanas limits – Maksājuma limits vai Dienas limits;

SMS autentifikācijas kods – vienreiz lietojams autentifikācijas kods, kas tiek nosūtīts uz Klienta reģistrēto tālruņa numuru drošības nolūkos;

TelefonKS – Pakalpojumu saņemšanas veids, kas nodrošina Klientam iespēju saņemt Pakalpojumus, izmantojot atbilstošus Identifikācijas līdzekļus, zvanot Sabiedrībai uz tālruņa numuru 00371 67232211 vai 00371 28231919, Sabiedrības darba laikā;

Trešā persona – jebkura juridiska vai fiziska persona, kas nav Sabiedrība vai Klients.

1.2. Ja Noteikumos nav noteikts citādi, vienskaitlī lietotie termini iztulkojami tāpat arī tad, kad Noteikumos šie termini tiek lietoti daudzskaitlī, un otrādi.

1.3. Ja Noteikumos nav noteikts citādi, pārējie Noteikumos lietotie termini atbilst Sabiedrības Noguldījumu apkalpošanas noteikumos lietotajiem terminiem.

2. VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI

2.1. Noteikumi regulē tiesiskās attiecības starp Līdzējiem, kas saistītas ar Attālināto pakalpojumu izmantošanu. Noteikumi ir Līguma neatņemama sastāvdaļa. Pretrunu gadījumā starp Noteikumiem un Līguma noteikumiem piemērojami attiecīgie Līguma noteikumi.

2.2. Tiesiskās attiecības starp Līdzējiem, kas saistītas ar Attālināto pakalpojumu izmantošanu, regulē Līgums, Cenrādis un Noguldījumu apkalpošanas noteikumi, ciktāl Līgumā un Noteikumos nav noteikts citādi.

2.3. Pakalpojumu saņemšanai piemērojami attiecīgie Pakalpojuma noteikumi un starp Līdzējiem noslēgto Pakalpojuma līgumu noteikumi, kas regulē ar attiecīgā Pakalpojuma izmantošanu saistītās tiesiskās attiecības starp Līdzējiem, ciktāl Līgumā un Noteikumos nav noteikts citādi.

2.4. Klientam ir pienākums ievērot visus noteikumus, kas saskaņā ar Noteikumiem piemērojami Attālināto pakalpojumu izmantošanai un Pakalpojumu saņemšanai.

2.5. Sabiedrība nosaka ar katru Attālināto pakalpojumu pieejamo Pakalpojumu veidu un apjomu, Pakalpojumu sniegšanas laiku un ierobežojumus to saņemšanai. Sabiedrība ir tiesīga noteikt Pakalpojumu veidus, kuru saņemšanai nepieciešams noslēgt ar Sabiedrību atbilstošu līgumu papīra dokumenta formā.

2.6. Informācija par noteikumiem, kurus Sabiedrība nosaka saskaņā ar 2.5. punktu, un cita ar Attālināto pakalpojumu izmantošanu un Pakalpojumu saņemšanu saistīta informācija ir pieejama Klientam Sabiedrības telpās Sabiedrības darba laikā un Sabiedrības mājas lapā, kā arī Klients to var saņemt, sazinoties ar Sabiedrību. Ja Klients izmanto kādu no Pakalpojumiem pēc tam, kad attiecīgā informācija ir izvietota Sabiedrības mājas lapā, uzskatāms, ka Klients ir iepazinies ar attiecīgo informāciju un piekrīt tai.

2.7. Sabiedrība ir tiesīga vienpusēji grozīt Noteikumus.

2.8. Sabiedrība informē Klientu par Noteikumu grozījumiem vismaz 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas pirms to spēkā stāšanās dienas.

2.9. Paziņojums par Noteikumu grozījumiem tiek sniegts Klientam elektroniski, nosūtot informāciju uz Klienta norādīto e-pasta adresi un izmantojot Sistēmu, nosūtot paziņojumu Klientam.

2.10. Ja Klients nepiekrīt Noteikumu grozījumiem, viņam ir tiesības vienpusēji izbeigt Līgumu, rakstiski paziņojot par to Sabiedrībai pirms grozījumu spēkā stāšanās dienas.

2.11. Ja Klients turpina izmantot Sistēmu pēc Noteikumu grozījumu spēkā stāšanās dienas, uzskatāms, ka Klients ir iepazinies ar Noteikumu grozījumiem un piekrīt tiem.

3. IDENTIFIKĀCIJAS LĪDZEKĻU SAŅEMŠANA, IZMANTOŠANA UN GLABĀŠANA

3.1. Noslēdzot Līgumu ar Klientu, Sabiedrība piešķir Klientam Ieejas vārdu, nodrošina iespēju Klientam izveidot Ieejas paroli un saņemt SMS autentifikācijas kodu.

3.2. Izmantojot Attālinātos pakalpojumus, Klients savas identitātes pierādīšanai izmanto atbilstošus Identifikācijas līdzekļus.

3.3. Ja Sabiedrībai iesniegtais Paziņojums saskaņā ar Noteikumiem ir apstiprināts ar Identifikācijas līdzekļiem, uzskatāms, ka šo Paziņojumu ir apstiprinājis tas Klients, kuram ir attiecīgie Identifikācijas līdzekļi.

3.4. Ja Ieejas parole ir izveidota, Klientam ir pienākums mainīt Ieejas paroli ne retāk kā reizi 90 (deviņdesmit) dienās, izmantojot Sistēmu. Ieejas parolei jāatbilst minimālajiem drošības kritērijiem (vismaz 8 rakstzīmes, ietverot lielos un mazos burtus, ciparus un speciālās zīmes). Ieejas parole var tikt nomainīta arī uz Klienta rīkojuma pamata, kas iesniegts Sabiedrībai, izmantojot TelefonKS. Klients savas identitātes pierādīšanai izmanto Klienta vārdu un uzvārdu, personas kodu, Ieejas vārdu un TelefonKS izmantošanas paroli, kuru Klients noteicis Sabiedrībai Līgumā un SMS autentifikācijas kodu, kas tiek nosūtīts uz Klienta Līgumā reģistrēto tālruņa numuru.

3.5. Klientam ir pienākums glabāt Identifikācijas līdzekļus drošībā un nodrošināt, lai tie nebūtu pieejami un netiktu nodoti vai izpausti Trešajām personām.

3.6. Lai novērstu Identifikācijas līdzekļu neatļautu izmantošanu, Klients nekavējoties rakstiski vai pa telefonu paziņo Sabiedrībai, ja kāds no Identifikācijas līdzekļiem ir nonācis Trešo personu rīcībā vai Klientam par to ir radušās aizdomas. Šajā gadījumā Sabiedrība ir tiesīga identificēt Klientu pēc jebkuras Sabiedrības rīcībā esošas informācijas, kas ir saistīta ar šo Klientu. Pēc šāda paziņojuma saņemšanas Sabiedrība pārtrauc Klienta identifikāciju pēc attiecīgā Identifikācijas līdzekļa.

3.7. Ja Klients iesniedzis 3.6. punktā minēto paziņojumu attiecībā uz vienu no Identifikācijas līdzekļiem, kurš izmantojams Klienta identifikācijai Sistēmā, Sabiedrība iespējami īsākā laikā pēc šāda paziņojuma saņemšanas bloķē Klienta pieeju Sistēmai. Sabiedrība ir tiesīga bloķēt Klienta pieeju Sistēmai arī gadījumā, ja Klients piecas reizes pēc kārtas ir kļūdījies, ievadot Sistēmā kādu no Identifikācijas līdzekļiem. Šajā punktā norādītajos gadījumos Klienta pieeja Sistēmai var tikt atjaunota uz rakstiski iesniegtu Klienta norādījumu pamata.

4. SISTĒMAS IZMANTOŠANA

4.1. Šīs nodaļas noteikumus piemēro, ja Pakalpojumu saņemšanai Klients izmanto Sistēmu.

4.2. Lai piekļūtu Sistēmai, Klients izmanto Sabiedrības adresi www.i-dzks.lv internetā.

4.3. Klients izmanto Sistēmu saskaņā ar Noteikumiem un veic visus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu Trešo personu iespēju piekļūt Sistēmai.

4.4. Izmantojot Sistēmu, Klients savas identitātes pierādīšanai izmanto šādus Identifikācijas līdzekļus: Ieejas vārdu, Ieejas paroli un SMS autentifikācijas kods.

4.5. Atkarībā no Pakalpojuma veida Klients savas identitātes pierādīšanai var izmantot vienu vai vairākus Identifikācijas līdzekļus.

4.6. Lai apstiprinātu un iesniegtu Sabiedrībai Paziņojumu, Klients izmanto SMS autentifikācijas kodu. Sistēmā ievadīts un ar tās starpniecību Sabiedrībai elektroniski nosūtīts SMS autentifikācijas kods ir uzskatāms par līdzvērtīgu Klienta pašrocīgi izdarītam parakstam.

4.7. Jebkurš Paziņojums, kas apstiprināts atbilstoši Noteikumiem un iesniegts Sabiedrībai, izmantojot Sistēmu, ir saistošs Klientam un Sabiedrībai, un juridiskā spēka ziņā ir līdzvērtīgs papīra dokumenta formā noformētam un Klienta pašrocīgi parakstītam dokumentam.

4.8. Sabiedrības sniegtā informācija, kas atspoguļota Sistēmā vai nodota, izmantojot Sistēmu, uzskatāma par Klientam saistošu informāciju un juridiskā spēka ziņā ir līdzvērtīga papīra dokumenta formā noformētam un Sabiedrības parakstītam dokumentam.

4.9. Sabiedrība ir tiesīga ierakstīt un reģistrēt darbības, kas veiktas, izmantojot Sistēmu, un nepieciešamības gadījumā izmantot šos ierakstus Klienta saņemto Pakalpojumu vai iesniegto Paziņojumu pamatošanai un pierādīšanai.

4.10. Klients var nomainīt Ieejas paroli, pieslēdzoties Sistēmai un izmantojot tajā pieejamo Ieejas paroles maiņas funkcionalitāti. Klients var nomainīt Ieejas paroli arī uz Klienta rīkojuma pamata, kas iesniegts Sabiedrībai, izmantojot TelefonKS. Klients savas identitātes pierādīšanai izmanto Klienta vārdu un uzvārdu, personas kodu, Ieejas vārdu un TelefonKS izmantošanas paroli, kuru Klients noteicis Sabiedrībai Līgumā un SMS autentifikācijas kodu, kas tiek nosūtīts uz Klienta Līgumā reģistrēto tālruņa numuru.

5. SISTĒMAS IZMANTOŠANAS LIMITI

5.1. Sabiedrība neizpilda Maksājuma rīkojumu, ja tajā norādītā maksājuma summa pārsniedz Maksājuma limitu.

5.2. Sabiedrība izpilda Maksājuma rīkojumu, ja Maksājuma rīkojuma izpildes rezultātā netiek pārsniegts Dienas limits.

5.3. Sistēmas izmantošanas limiti neattiecas uz šādiem maksājumiem un Maksājuma rīkojumiem:

5.3.1. Maksājuma rīkojumiem par noguldījuma veikšanu vai papildināšanu;

5.3.2. Komisijas maksām, kuras Sabiedrība noraksta no Klienta Konta saistībā ar tādu Maksājuma rīkojumu izpildi, kas iesniegti Sabiedrībai ar Sistēmas starpniecību;

5.3.3. Maksājuma rīkojumiem par maksājuma veikšanu uz jebkuru Klienta kontu Sabiedrībā, ja Maksājuma rīkojums tiek iesniegts Sabiedrībai, izmantojot Sistēmas sadaļā “Valūtas konvertācija” pieejamo tiešsaistes formu.

5.4. Klients var mainīt Maksājuma un Dienas limitus, izmantojot Sistēmu vai iesniedzot rakstisku pieprasījumu Sabiedrībai. Sabiedrība apstiprina izmaiņas limitos ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas.

6. TELEFONKS IZMANTOŠANA

6.1. Klients var izmantot TelefonKS tikai informatīvajā režīmā, kas paredz Klientam saņemt informāciju par Kontiem.

6.3. Klients savas identitātes pierādīšanai TelefonKS izmanto Klienta vārdu un uzvārdu, personas kodu, Ieejas vārdu, TelefonKS izmantošanas paroli un SMS autentifikācijas kodu, kas tiek nosūtīts uz Klienta Līgumā reģistrēto tālruņa numuru.

6.4. Ja Sabiedrība sazinās ar Klientu pa tālruni vai elektroniski, Klientam nav tiesību izpaust nevienu no Identifikācijas līdzekļiem.

7. KOMISIJAS MAKSA

7.1. Klients maksā Sabiedrībai ar Attālināto pakalpojumu izmantošanu saistīto Komisijas maksu saskaņā ar Cenrādi.

7.2. Sabiedrība ir tiesīga norakstīt Sabiedrībai saskaņā ar Noteikumiem pienākošo Komisijas maksu no attiecīgā Klienta jebkura Konta.

8. PĀRĒJIE NOTEIKUMI

8.1. Klients ir tiesīgs izmantot Attālinātos pakalpojumus tikai Noteikumos paredzētajiem mērķiem.

8.2. Sabiedrība ir tiesīga atkārtoti sazināties ar Klientu un pārbaudīt, vai Paziņojums ir pareizs.

8.3. Sabiedrība ir tiesīga nepieņemt Paziņojumu vai neizpildīt Paziņojumā ietverto rīkojumu, vai atteikties sniegt Pakalpojumu, ja:

8.3.1. Klients nepilda Līguma noteikumus;

8.3.2. Sabiedrība negūst pārliecību par Klienta identitāti vai gribas īstumu;

8.3.3. Paziņojuma saturs ir neskaidrs;

8.3.4. Klients pēc Sabiedrības pieprasījuma nav apstiprinājis Paziņojuma saturu;

8.3.5. Attiecīgajā Kontā nav brīvi pieejami naudas līdzekļi apmērā, kas nepieciešami Paziņojumā ietvertā rīkojuma izpildei un ar tā izpildi saistītās Komisijas maksas samaksai;

8.3.6. Netiek ievēroti saskaņā ar Noteikumiem Pakalpojumu saņemšanai noteiktie ierobežojumi;

8.3.7. Sabiedrībai ir radušās aizdomas par nelikumīgu darbību veikšanu;

8.3.8. Šādas tiesības Sabiedrībai paredz normatīvie akti vai vienošanās starp Līdzējiem.

8.4. Klients regulāri, bet ne retāk kā vienu reizi kalendārajā mēnesī, pārbauda, vai informācija par Klientam sniegtajiem Pakalpojumiem, kas atspoguļota Pieprasījuma noguldījuma konta izrakstā vai Sistēmā, ir pareiza, un jebkuras neatbilstības gadījumā nekavējoties rakstiski informē par to Sabiedrību.

8.5. Klients ir tiesīgs iesniegt Sabiedrībai pretenziju attiecībā uz Pakalpojumiem 60 (sešdesmit) dienu laikā pēc attiecīgā Pakalpojuma saņemšanas. Ja minētajā termiņā Klients nav iesniedzis Sabiedrībai pretenziju, uzskatāms, ka Klientam nav pretenziju saistībā ar saņemto Pakalpojumu.

8.6. Klients nodrošina, lai tehniskais aprīkojums un programmnodrošinājums, kuru Klients lieto, izmantojot Sistēmu, atbilstu visām Līgumā noteiktajām tehniskajām un drošības prasībām.

9. TEHNISKĀS UN DROŠĪBAS PRASĪBAS

9.1. Klientam jāizmanto Ierīce  ar atbalstītu operētājsistēmu (Windows 10 un jaunākas versijas, macOS 11 un jaunākas versijas, iOS 14 un jaunākas versijas, Android 10 un jaunākas versijas).

9.2. Sistēma atbalsta šādas pārlūkprogrammas: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari. Pārlūkprogrammai jābūt regulāri atjauninātai līdz jaunākajai versijai.

9.3. Klientam jānodrošina stabils interneta savienojums ar minimālo lejupielādes un augšupielādes ātrumu vismaz 5 Mbps.

9.4. Ierīcē jābūt instalētai un aktīvai pretvīrusu aizsardzībai un ugunsmūra programmatūrai.

9.5. Pēc pieciem neveiksmīgiem pieteikšanās mēģinājumiem Klienta piekļuve Sistēmai tiek automātiski bloķēta. Atbloķēšana iespējama, sazinoties ar Sabiedrību.

9.6. Klientam ir pienākums regulāri veikt Ierīces pārbaudes ar atjauninātu pretvīrusu programmatūru un nodrošināt, lai Sistēma netiktu izmantota uz inficētas Ierīces.

10. ATBILDĪBA

10.1. Katrs no Līdzējiem ir atbildīgs par savu no Līguma izrietošo saistību neizpildi vai nepienācīgu izpildi.

10.2. Klients ir atbildīgs par informācijas, kuru Klients sniedz Sabiedrībai saistībā ar Attālināto pakalpojumu izmantošanu vai Pakalpojumu saņemšanu vai kura norādīta Paziņojumā, patiesumu, precizitāti un pilnību, kā arī par savlaicīgu paziņošanu par izmaiņām minētajā informācijā.
Nepatiesu, neprecīzu, nepilnīgu vai nesavlaicīgu ziņu sniegšanas gadījumā Klients atlīdzina Sabiedrībai visus zaudējumus, kas tai radušies šajā sakarā. Sabiedrība nav atbildīga par iespējamām neprecizitātēm un kļūdām Paziņojumos, ja tās nav radušās Sabiedrības vainas dēļ.

10.3. Klients ir atbildīgs par jebkuriem zaudējumiem, kas rodas sakarā ar to, ka Klients nav nodrošinājis Identifikācijas līdzekļu atbilstošu glabāšanu, lai novērstu iespēju Trešajām personām izmantot Attālinātos pakalpojumus vai Identifikācijas līdzekļus, vai nav ievērojis citas Sabiedrības noteiktās drošības prasības. Sabiedrība neatbild par zaudējumiem, kas radušies Klientam, ja Klienta nolaidības vai tīšas rīcības dēļ Trešā persona ir ieguvusi iespēju izmantot Attālinātos pakalpojumus vai Identifikācijas līdzekļus.

10.4. Sabiedrība nav atbildīga par zaudējumiem, kas rodas Klientam tā izmantoto sakaru līdzekļu vai tehniskā aprīkojuma bojājumu vai traucējumu dēļ, vai sakarā ar to, ka Attālinātie pakalpojumi vai atsevišķas to funkcijas nav Klientam pieejamas tehnisku iemeslu dēļ.

10.5. Sabiedrība nav atbildīga par zaudējumiem, kas radušies Klientam, ja Klients nav ievērojis Līguma vai citus saskaņā ar Līgumu Klientam saistošus noteikumus.

11. LĪGUMA DARBĪBA UN IZBEIGŠANA

11.1. Klients ir tiesīgs jebkurā brīdī vienpusēji izbeigt Līgumu, rakstiski paziņojot par to Sabiedrībai. Šajā gadījumā Sabiedrība pārtrauc Pakalpojumu sniegšanu 1 (vienas) Sabiedrības darba dienas laikā pēc Klienta rakstiska paziņojuma saņemšanas.

11.2. Sabiedrība ir tiesīga jebkurā brīdī pārtraukt Pakalpojumu sniegšanu Klientam un/vai vienpusēji izbeigt Līgumu, rakstiski paziņojot par to Klientam vismaz 30 (trīsdesmit) dienas iepriekš.

11.3. Sabiedrība ir tiesīga bez iepriekšēja paziņojuma pārtraukt Pakalpojumu sniegšanu Klientam un/vai vienpusēji izbeigt Līgumu:

11.3.1. Ja Klients nepilda Līguma noteikumus;

11.3.2. Ja Klients 3 (trīs) kalendāros mēnešus pēc kārtas nav izmantojis nevienu no Attālinātiem pakalpojumiem;

11.3.3. Ja tiek slēgti visi Pieprasījuma noguldījuma konti.

11.4. Līgums darbojas līdz brīdim, kad Līdzēji ir izpildījuši visas savas saistības, kas izriet no Līguma.

12. STRĪDU IZSKATĪŠANAS KĀRTĪBA

12.1. Visi strīdi, domstarpības vai prasības, kas izriet no šī Līguma, tostarp jautājumi par tā pārkāpšanu, izbeigšanu vai spēkā neesamību, vispirms tiek risināti sarunu ceļā. Ja Līdzējiem neizdodas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos sarunu ceļā, strīds tiek izšķirts Latvijas Republikas tiesā saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

13. NOTEIKUMU INTERPRETĀCIJA

13.1. Ja Noteikumos nav noteikts citādi, atsauces uz nodaļām, punktiem vai apakšpunktiem Noteikumos nozīmē atsauces uz Noteikumu nodaļām, punktiem vai apakšpunktiem (attiecīgi).

13.2. Noteikumos atsauce uz jebkuru dokumentu ietver atsauci uz šo dokumentu ar visiem tā grozījumiem un jebkādām citām izmaiņām, kā arī uz šā dokumenta pārjaunojumu.

13.3. Noteikumos atsauce uz Līgumu ietver atsauci arī uz Noteikumiem.

13.4. Ja kāda no Noteikumu daļām ir spēkā neesoša vai kļūst par tādu, tas neietekmē Noteikumu citu daļu spēkā esamību.